Diplomātiskās attiecības

Lai gan Kolumbija atrodas tūkstošiem kilometru attālumā no Latvijas, tās tomēr ir spējušas rast kopīgu saikni un vienoties par savām interesēm. Šeit būs neliels ieskats abu valstu diplomātisko attiecību vēsturē. 

1922.gada 8.jūlijā Kolumbijas Republika atzīst Latvijas valsts neatkarību. 

1991.gada 6.septembrī Kolumbijas Republika atzīst Latvijas valsts atjaunošanu un tā nekad nav atzinusi Latvijas inkorporāciju Padomju Savienībā 1940. gadā. 

1995.gada 19.jūlijā tiek dibinātas diplomātiskās attiecības starp Latviju un Kolumbiju.  

No 2003.gada 30.septembra līdz 2006.gada 3.augustam tiek akreditēta pirmā Kolumbijas vēstniece Latvijā Dorija Sančesa de Vetsela (Dory Sánchez de Wetzel), kuras rezidences vieta ir Varšava. 

2005.gada 7.jūlijā tiek atklāts Kolumbijas Goda konsulāts Latvijā, kura Goda konsuls ir Roberts Binde. 

2006.gada 31.janvārī un 1.februārī Latvijā oficiālā vizītē ierodas Kolumbijas Republikas ārlietu ministre Karolina Barko (Carolina Barco), kuru oficiālajā delegācijā pavada Kolumbijas Republikas vēstniece Dorija Sančesa de Vetsela (Dory Sánchez de Wetzel), Kolumbijas ārlietu ministrijas Eiropas lietu direktors Hosē Renato Salasars (Jose Renato Salazar), kā arī Kolumbijas Goda konsuls Latvijā Roberts Binde. Šī ir pirmā augsta līmeņa tikšanās ar Kolumbijas valdības amatpersonu Latvijas vēsturē. 

2007.gada 4.septembrī tiek akredidēts Kolumbijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Horhe Alberto Barantes Ujoa (Jorge Alberto Barrantes Ulloa), kurš rezidē Varšavā.