Grāmatu dāvinājums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai

23.oktobrī Kolumbijas Goda konsuls Latvijā Roberts Binde pēc Kolumbijas vēstnieces lūguma Latvijas Nacionālajai Bibliotēkai pasniedza slavenā kolumbiešu romānu un stāstu rakstnieka Gabriela Garsijas Markesa grāmatu krājumu. Latvijas Nacionālās Bibliotēkas izpilddirektore Dzintra Mukāne pateicās par dāvinājumu un ieguldījumu bibliotēkas kolekcijas papildināšanā.

Gabriels Garsija Markess tiek uzskatīts par vienu no 20.gadsimta nozīmīgākajiem autoriem, viņam tika piešķirta Neištata Starptautiskā balva literatūrā un 1982.gadā Nobela prēmija literatūrā. Gabriels Garsija Markess sāka savu karjeru kā žurnālists, viņš ir autors daudziem godalgotiem dokumentālajiem darbiem un īsiem stāstiem, taču vislabāk pazīstams ar saviem romāniem, piemēram, „Simts vientulības gadu”, „Mīlestība holēras laikos”, „Patriarha rudens” un „Pulkvedim neviens neraksta”. Minētās un arī citas šī rakstnieka grāmatas, tulkotas uz angļu valodu tagad ir pieejamas bibliotēkas apmeklētājiem.

Grāmatu dāvinājumus no Kolumbijas Goda konsulāta Latvijā bibliotēka saņem jau ne pirmo reizi, visi dāvinājumi ir izstādīti lasītāju zālē un pieejami apmeklētāju apskatei.