Kolumbijas Goda konsuls Latvijā Roberts Binde saņem Kolumbijas valdības apbalvojumu

8.aprīlī Kolumbijas Goda konsulam Latvijā Robertam Bindem svinīgā ceremonijā tika piešķirts Kolumbijas valdības Svētā Karlosa ordenis. Ordeni pasniedza Kolumbijas vēstniece Latvijā Viktorija Gonsalesa - Arisa (Victoria Gonzalez Ariza) un Kolumbijas Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktors Huans Giljermo Kastro (Juan Guillermo Castro). Svinīgo ceremoniju ar savu klātbūtni pagodināja arī Latvijas valsts augstākās amatpersonas Dzintars Rasnačs, Sergejs Mirskis, Jānis Tutins, un citi viesi.
Svētā Karlosa ordenis tiek piešķirts Kolumbijas pilsoņiem un ārzemniekiem, kuri ir veltījuši savu darbu valsts tēla spodrināšanai, īpaši starptautisko attiecību jomā. Kolumbijas Goda konsuls Latvijā Roberts Binde šajā goda amatā darbojas jau 10 gadus, un visu šo gadu laikā ir sniedzis atbalstu Kolumbijas vēstniecībai, palīdzot stiprināt politiskās, tirdzniecības un kultūras saites starp abām valstīm.
Kolumbijas Republikas Goda konsulāts Latvijā tika atklāts 2005.gada 7.jūlijā ar Goda konsulu Robertu Bindi. Konsulāta atklāšana kļuva par nozīmīgu notikumu Latvijas un Kolumbijas divpusējās attiecībās. Īsi pēc tam oficiālā vizītē Latvijā ieradās Kolumbijas Republikas ārlietu ministre Karolina Barko, kuru oficiālajā delegācijā pavadīja citas augstas amatpersonas. Šī bija pirmā augsta līmeņa tikšanās ar Kolumbijas valdības amatpersonu Latvijas vēsturē.
Kolumbijas Goda konsulāts Latvijā ir atbalstījis tirdzniecības saišu paplašināšanu, rīkojot Latvijas uzņēmēju braucienu uz galvaspilsētu Bogotu, kā arī atbalsta dažādus kultūras apmaiņas pasākumus Latvijā un Kolumbijā, rīkojot salsas festivālu Rīgā, dāvinot kolumbiešu autoru grāmatu krājumus Latvijas bibliotēkai, Latvijas Universitātei un Latvijas Kultūras akadēmijai. 

Publicēts 2016.gada 11.aprīlī