Kultūra

Kolumbijā ir sastopama liela kultūras daudzveidība, ko lielā mērā nosaka ģeogrāfiskā dažādība. Piemēram, mūzikā eiropeiskie ritmi ir sajaukušies ar vietējo instrumentu skanējumu un vēsturiskajām tradīcijām, kas, nonākot saskarē ar afrikāņu kultūru, radīja pamatu valjenato, kumbijas un kurrulao izveidei Karību kultūrā un ietekmēja augstkalnu mūzikas kultūras izveidi Andos, kur vairāk tiek izmantoti stīgu instrumenti nekā afrikāņu sitamie instrumenti. 

Tūkstošgadīgā Kolumbijas teritorijā mītošo seno kultūru māksla bija sevišķi bagāta. Spāņu kolonizatori iekāroja zelta figūras un rotaslietas, kas reizēm beidzās ar asins izliešanu, lai tās iegūtu (vairāk zelta, nevis to mākslinieciskās vērtības dēļ). Daudzus šos priekšmetus viņi aizveda uz Spāniju, kur tos iznīcināja, lai varētu izmantot zeltu un dārgakmeņus citu priekšmetu izgatavošanai. Arheoloģiskie izrakumos ir atklāti daudzi šādi priekšmeti, kas pat mūsdienās ir tikai neliels ieskats šīs tautas mākslinieciskajā bagātībā. Etnisko grupu izgatavotie amatniecības izstrādājumi ir tikpat bagātīgi un tos novērtē gan vietējie, gan tūristi. Guahiro tauta ar rokām izgatavo somas, jostas un tīklus. Turklāt, paesieši ir pazīstami kā specifisku lina šaļļu izgatavotāji.   

Literatūras jomā Kolumbija var lepoties ar tādu autoru kā Gabriels Garsija Markess, kas ir pasaulē plaši pazīstams rakstnieks, Nobela prēmijas laureāts literatūrā. Viņš ir nozīmīgākais maģiskā reālisma pārstāvis Latīņamerikas literatūrā. Visplašāko popularitāti ieguvis viņa romāns „Simts vientulības gadi”, kas ir tulkots daudzās pasaules valodās. 

Botero gleznaSlavens kolumbiešu gleznotājs un skulptors ir Fernando Botero, kuram ir bijis gods piedalīties izstādēs Parīzē, Ņujorkā un viņa gleznas ir iekļautas pasaules nozīmīgāko mūsdienu mākslas muzeju kolekcijās.  

Tāpat arī kolumbiešu zinātnieki ir vadošie Dienvidamerikas universitātēs, piemēram, NASA neirozinātņu direktors ir kolumbietis. 

Arī mūzikas jomā kolumbiešu dziedātāji ir apbalvoti ar dažādiem Grammy apbalvojumiem, piemēram, ŠakiraHuanes (Juanes) un Karloss Vives

Vēl būtu jāpiemin arī bijušais F1 formulas pilots Huans Pablo Montoija, kas ir dzimis Bogotā, Kolumbijas galvaspilsētā un pēc tautības ir kolumbietis. 

No sporta veidiem Kolumbijā vispopulārākais ir futbols, kas ir nacionālais sporta veids, kā lielākajā daļā Latīņamerikas valstu. Futbola skatīšanas televīzijā, it sevišķi vīriešu starpā, ir viena no kolumbiešu iemīļotākajām izklaidēm un brīvā laika pavadīšanas veidiem, un valsts izlases uzvaras tiek atzīmētas ar lielu vērienu. 

Par spīti dažādiem protestiem, Kolumbijā joprojām ir populāras arī vēršu cīņas, kuras uz Dienvidameriku atveda spāņu kolonizatori.